Vliv kouření na ženy

Pokud si někdo myslí, že ženy jsou s cigaretou v ústech přitažlivé, atraktivní a sexy, je to jen jeho věc. Ten, kdo nekouří, zřejmě jen těžko pochopí, že ženě nevadí, že je cítit cigaretovým kouřem a z hlediska jejího ženství jí tento nešvar přináší spoustu negativ. Ženy si přece odjakživa zakládají na svém vzhledu a vůni. Když už vynecháme všeobecně známý fakt, že kouření způsobuje rakovinu plic a srdeční choroby, proč se ženy oddávají nešvaru, který se specificky na nich tolik podepisuje?
zákaz kouření
Tabáková epidemie
Narkotický a návykový účinek tabáku byl velmi brzy objeven a už královské domy rychle pochopily, že se na něm dá vydělat velké množství peněz. Tabáková epidemie začala s dvacátým stoletím a existuje prokazatelná souvislost mezi emancipačním hnutím žen a jejich kouřením. Po roce 1920 se již odvážily ženy s cigaretou na veřejnost, což bylo pro slušnou ženu dříve tabu. Ale jak stále více přebíraly mužské způsoby chování, počet kuřaček vzrůstal.

Co kouření ženám způsobuje:
· nažloutlé zabarvení pleti a zubů, vrásky, zapáchající dech, předčasné stárnutí
· neplodnost, předčasnou menopauzu a osteoporózu
· samovolné potraty a předčasné porody
· riziko syndromu náhlého úmrtí kojence

Pasivní kouření
Doplácejí na ně ženy, které by cigaretu do úst v životě nevložily. Bezohlednost kuřáků je totiž někdy bezedná. Bohužel dokud společnost nebude efektivně proti kouření bojovat, bude na neaktivní vdechování cigaretového kouře ročně stále umírat tisíce žen.
kouřící žena
Dobrá zpráva
Nárůst obtíží u žen je dvojnásobně vyšší než u mužů, což je pochopitelné. Vyplývá to z úlohy ženy jako matky. V souvislosti s kouřením žen může být jedinou dobrou zprávou jen to, že nikdy není pozdě s ním přestat. Kouř do těla nepatří, není to přirozené a už vůbec ne u žen. To už jich naštěstí pochopilo tisíce a doufejme, že denně se k nim budou připojovat další, aby ochránily zdraví své i svých dětí.