Proč je zábradlí na balkón nezbytné

Běžnou součástí každého domu, ale i každého bytu, je balkón či terasa. Ta umožňuje lidem, aby mohli vyjít alespoň částečně na čerstvý vzduch, aniž by museli opustit své bydliště. Navíc v bytech slouží k i věšení prádla. To tak může být usušeno na čerstvém vzduchu, což je rozhodně nejlepší varianta.

Balkóny u nás máme za tak samozřejmou věc, že si jich prakticky nevšímáme. Ano, využíváme, je, avšak bereme je jako běžnou součást domácnosti. Stejně, jako si těžko představíme byt bez koupelny či toalety, stejně těžko si jej představíme bez balkónu.

hypoteka3

Je sice pravda, že pro architekty, navrhující domy, to může v některých případech představovat trochu oříšek, kam jej umístit, avšak není pochyb o tom, že bez něj se zkrátka žádné bydlení nemůže obejít.

A stejně tak se nemůžeme obejít bez zábradlí na balkón Kmkdesign.cz. To je jeho naprosto běžnou součástí, a je tam instalováno, i kdyby mělo poněkud kazit výhled, nebo vzhled domu. I předpisy říkají, že je nutné, aby tam bylo umístěno. Proč ale?

Hlavním důvodem je zde samozřejmě bezpečnost. Velkou měrou se tím totiž zmenší riziko, že někdo z balkónu spadne. A nejen to, sníží se i možnost, že z balkónu spadne nějaká věc, například díky silnému větru, a spadne na hlavu člověku, který pod ním náhodou prochází.

balkon1

Ovšem to není ani zdaleka vše. Pominout nemůžeme ani psychologický efekt, který na nás toto zábradlí má. V naší mysli totiž odděluje svět „uvnitř“ od světa „venku“. Díky němu máme jasně stanovenou hranici mezi nimi. Cítíme se tak víc bezpečně.

Navíc se většina z nás díky tomu nebojí přijít až k okraji, případně se k němu postavit zády, třeba při věšení prádla. A řekněme si na rovinu, kdo z nás by to bez něj udělal, zvláště pokud bydlíme ve vyšším poschodí?

Je tedy vidět, že se jedná o velmi užitečné zařízení. Není tedy divu, že je instalováno v každé domácnosti. Přeci jen, je to poměrně levný způsob, jak zvýšit bezpečnost.