Nejdražší sporty

Sportujeme, protože si chceme udržet kondici, fyzické a především psychické zdraví. Mnozí třeba sportují proto, aby zhubli. Nedílnou součástí je samozřejmě společenský aspekt sportování. Díky sportu se setkáváme s mnoha lidmi, kteří jsou podobného ražení jako my.


Ovšem sporty mohou mít také trochu jiné cíle. Nezřídka se jedná o záležitost společenské prestiže. Jsou odrazem životního stylu a případně také luxusu. Pojďme se podívat na některé luxusní a velmi nákladné sporty, které jsou nákladné a které jsou nákladné především tehdy, když je chcete vykonávat na profesionální úrovni.


·         Jachting a plachtění – říká se, že jachting je vůbec nejnákladnější sport. Nyní nemáme na mysli, když si pronajmete jachtu na Lipně. Pořízení lodě je mimořádně nákladnou záležitostí, stejně tak kurzy a trenéři. Nutno říci, že se nejedná jen o sport, ale o životní styl. Na světě najdete celou řadu lidí, kteří tráví celé měsíce plavbou po moři.
závody na koních


·         Jezdectví a pólo – toto je sport, se kterým se asi drtivá většina z nás nemá šanci setkat. Jedná se o disciplíny, které patří mezi sportovní sporty. Výhodou je, že na některém turnaji můžete potkat vzdálené příbuzné anglické královské rodiny. Nejdražší je především péče o koně. Navíc samotné pořízení koně je velmi nákladnou záležitostí, protože se musí jednat o čistokrevného s průkazem původu.


·         Zimní sporty – fascinuje Vás akrobacie na lyžích, skoky na lyžích nebo třeba jízda na bobech? Tak v tomto případě si musíte pořídit opravdu špičkové vybavení nemluvě o nákladném tréninku. Místo pro trénink ostatně nenajdete na první sjezdovce.
golfový míček


·         Golf – golf je vnímán jako relaxace a sport pro bohaté. Nejlevnější vybavení stojí minimálně deset tisíc. Jedná se ovšem opravdu jen o základ. Počítejte dál s lekcemi a především členství v klubu také rozhodně nepatří mezi lacinou záležitost.