Jaromír Jágr jako žijící legenda hokeje

Jaromír Jágr se narodil v Kladně v roce 1972, hned následující den po svátku svatého Valentýna, tedy 15.2. Svůj výcvik začal s otcem v Nezdicích u Přeštic. Každé ráno vstával a chodil trénovat hokej na lední plochu. Později chodil na Střední průmyslovou školu stavební, ale tu nedostudoval a až v roce 2002 si zcela dobrovolně doplnil základní vzdělání a odmaturoval na Soukromém středním učilišti hotelového provozu. Již za mlada byl znám svým radostným sázením v kasinech, leč to změnilo v době, kdy dospěl. Jeho vnímání světa je nyní velmi ovlivněnou pravoslavnou křesťanskou tradicí.
Jaromír se pravidelně modlí a čte Bibli. Není tedy nic divného na tom, že se nechal pokřtí pražským pravoslavným arcibiskupem.

dresy

Od mala hraje hokej jako útočník. Neoficiální první reprezentační zápas odehrál Jaromír Jágr 11. září 1989 proti Calgary Flames.
Již o rok později byl draftován týmem Pittsburgh Penguins. Byl “až” pátou volbou prvního kola. Proč byl až pátou volbou? Protože jeho otec byl zásadně zcela proti, aby jeho osmnáctiletý syn hrál takto brzy v zámoří. Samozřejmě tento tým nebyl jediný, který o něj měl velký zájem. Philadelphia Flyers si místo Jágra však vzala hokejistu jménem Mike Ricci a tak Jágr v roce 1991 a v roce 1992 vyhrál s takzvanými Tučňáky Stanley Cup a stal se tak nejmladším hráčem historie NHL, který vstřelil branku ve finálovém utkání Stanley Cupu. Bylo mu 19 let.

lední aréna

Za sezónu 1994/1995 získal Jaromír Jágr cenu Art Ross Trophy, která se uděluje nejlepšímu hráči v kanadském bodování. Plichtu v této věci měl s Ericem Lindrosem a muselo se tedy rozhodnout podle toho, kdo měl větší počet nastřílených branek. Tím byl tedy Jaromír Jágr. Hned v dalším roce vytvořil rekord v počtu získaných kanadských bodů mezi evropskými hráči, což bylo 149. Celkově ve své kariéře získal cenu Art Ross Trophy pětkrát.

olympiáda

Jaromír Jágr získal za svou kariéru nespočet cen, titulů, ocenění a úspěchů. Ať už se jedná o Hart Memorial Trophy (nejužitečnější hráč NHL), tak Olympijské zlato v Naganu, ocenění Zlatá hokejka či zmíněný Stanley Cup. Hrál nejen v osmi klubech NHL, ale vyzkoušel si také KHL.
Svoji pracovitostí, vytrvalostí a pílí dosáhl něčeho, o čem se většina lidí na zemi ve svých životech bojí i snít a stal se již nyní živou legendou sportu!