Jak připravit své svaly?

Svaly nejen pro sportování, ale i pro běžný život zcela zásadní. Díky nim se můžete pohybovat a v podstatě žít. Aby však pohyb byl, pokud možno bezbolestný a byl prováděn správně, je nutné, aby na tom byly svaly dobře. A toho nedosáhnete pouze posilováním, ale také jejich protahování. Není nic horšího než zatuhlý zkrácený sval. Díky tomu totiž můžete snadno přijít k úrazu, případně si vytvořit nerovnováhu, která se může ze začátku projevit pouze bolestí, v dalším stádiu s pak díky ní vytvoříte špatné postavení těla a tím si zaděláte na další potíže s tím související. Z toho důvodů je vhodné svalstvo pravidelně, a hlavně správně protahovat. A nejen to, měly byste si občas dopřát i kvalitní masáž.
protahování na louce

Roller

Ovšem ne každý má čas a peníze na to chodit pravidelně ke specialistovi. Naštěstí to jde i jinak. Stačí si pořídit speciální pomůcku v podobě Rolleru, který funguje stejně dobře, jako kvalitní masér. Nečekejte od toho ale žádné velké zázraky, jelikož alespoň z počátku budete používat tento druh pomůcky velice obezřetně. Stejně jako hloubková masáž, tak i cvičení na Rolleru je poměrně bolestivé, i když vysoce účinné. Samozřejmě záleží na tom, který typ si objednáte. Existuje jich totiž pěkná řádka, a ne do všech je vhodné investovat své těžce vydřené peníze.
protahování svalů
Nejjemnější typ je takzvaný foam Roller neboli pěnový válec. Tyto modely jsou sice nejjemnější, ale také nejméně účinné. Navíc příliš dlouho sloužit nevydrží, po poměrně krátké době se různé ohýbají. Daleko lepší jsou klasické Rollery, které mají na svém povrchu výstupky, co simulují lidské prsty, případně dlaně. Projet se po takovémto náčiní už může být poměrně bolestivé, ale zároveň velice účinné. Vaše svalstvo po takovéto terapii bude uvolněné jako nikdy předtím a připravené k dalšímu výkonu, což by po standardní druhu protahován rozhodně nebylo.