Tipy za pár minut, které ušetří peněženku

Některé nápady mohou být vytvořeny během pár minut a mohou ušetřit další peníze, které poté můžete zužitkovat lépe. Není nad to vdechnout svému domovu nový život a vyslechnout si slova chvály od našich hostů. Pár tipů si proto dnes představíme. Jsou jednoduché a originální.
hadr na trávníku
 
1. Stará trička nebo další kousky oblečení nemusí hned skončit v koši, přestože se na nich objevují díry. Při nastříhání jednotlivých kusů se dají využít jako hadr na utírání prachu.
 
2. Žárovky, které prasknou, nutně nemusí znamenat konec jejich využití. Mohou se použít jako malé květináče pro sukulenty, nebo váza na květiny. Obojí působí minimalisticky a je to nápadité.
 
3. Staré gramofonové desky nebo malé plastové lžičky lze díky teplu vytvarovat do zajímavých podob. Při položení gramofonové desky do trouby, potření olejem a následnému formování, vám může vzniknout zajímavá miska na různé drobnosti do domu. Z plastových lžiček si zahřátím můžete vytvarovat malé překrásné růžičky, nebo i jiné tvary. Záleží na vaší fantazii.
 
4. Prázdné lahve od vína můžete využít jako vkusné vázy. Pokud je jich více, mohou dát dohromady originální, avšak stále moderní look. Stejně tak můžete využít lahve od tvrdého alkoholu. Pokud se vám jejich design opravdu líbí, můžete navrch připevnit víčko od mýdla a využívat jej jako nádobu na mýdlo do koupelny.
 
5. Staré plechovky také nejsou k zahození. Při odříznutí vrchní části a doladění obalu se může hodit jako nádoba na pastelky, štětce, nebo propisky. Z vícero plechovek můžete vytvořit set, spojit je k sobě, nebo na nich vytvořit zajímavý design.
staré láhve
 
6. Rozbil se vám květináč? A už jste slyšeli o rozchodnících? Ne? Rozhodně stojí za to! Vašemu květináči totiž vdechnou nový život a nepotřebují téměř žádnou vodu. Pokud jste se chystali se starým rozbitým květináčem do popelnice, na chvíli zastavte a popřemýšlejte o této myšlence.