Problémy s erekcí nastávají i z psychických důvodů

U problémů s erekcí je psychika Erectmax.cz rozhodující faktor, který stojí za mnoha nesnázemi ve vztazích mezi mužem a ženou. K dosažení erekce je totiž zapotřebí nejen fyzická zdatnost, pevné zdraví a schopnost naplnit penis krví, ale potřebujete i duchovní stimul, aby ono „vzrušení“ opravdu stálo za to. Jaké jsou nejčastější zapeklité důvody, proč se mužům „nepostaví“, a proč nakonec k sexu podle očekávání vůbec nedojde?

dívka v leže na zádech

Nedostatek sebevědomí – muži, kteří si příliš nevěří, že jsou dostatečně atraktivní, nemohou uspět ani v sexu. Velkou výhodou je, pokud je k nim partnerka upřímná, a chválí a vyzdvihuje jejich přednosti, než aby se zabývala kritikou. Přílišný kritický přístup je v posteli brzdou erekce. Zkuste naopak vnést do postele humor, ten mívá docela úspěch.

Stud a psychické zábrany – tyto problémy souvisí zejména s dětstvím a nevhodnými výchovnými metodami, kdy rodiče považovali sexualitu a erotiku za něco nevhodného a špatného. Leckdy se to dá snadno překlenout, je-li partner či partnerka komunikativní a ochotná tyto bloky pomáhat odstranit, někdy je však psychický problém natolik zakořeněný, že problémy s erekcí přetrvávají dlouhá léta. Tehdy se vyplatí návštěva odborníka.

dívka na posteli

Přetížení v zaměstnání, příliš mnoho úkolů, workoholismus – tyto jevy lze naštěstí snadno odbourat, stačí si uvědomit, jaké máme priority, a co je přednější, zda milování, anebo práce. Čím větší workoholismus, tím menší erekce.

Neshody v životních názorech – kdo se domnívá, že muže vzruší už jen pouhý pohled na nahé ženské tělo, mýlí se. K erekci je zapotřebí i duchovní rozměr, porozumění, myšlenkový soulad a názorová shoda. Pokud jste každý, jak se říká, na jiné lodi, nemá smysl v takovém vztahu setrvávat.

Partnerka mi nevoní – muži velmi citlivě vnímají svůj protějšek i pachově, souvisí to s genovou výbavou, a jestliže nám žena „nevoní“, nebude to pravé ořechové ani v posteli. Mnoho mužů miluje přirozenou vůni ženského potu (s rozumnými hygienickými návyky), rádi se přibližují k podpaží, nasávají vůni genitálií a chodidel, kde jsou také pachové stopy nejvýraznější.