Pro křišťálovou vodu v bazénu použijte chemii

Každý milovník vody se rád baví pobýváním času v průzračném bazénu. Ležet na lehátku a nechat se houpat na hladině do sladkého spánku je synonymem letní pohody. Ať už jde o venkovní, vnitřní, soukromý či veřejný bazén mají vždy jedno společné. Kvalitu vody.

chemie

Nikdo se nechce koupat v řasách a usazeninách. O bazén je potřeba pečovat. K dispozici jsou jak odborné přístroje, tak je občas třeba použít hrubou sílu nebo kvalitní chemii.

Na vodu odebranou z vodovodního řádu nebo z blízkého potůčku je třeba dávat po celou sezonu pozor a věnovat ji kvalitní péči. Chemie do bazénu je skvělým pomocníkem. Použití těchto přípravků je jednoduché. Je však potřeba znát, co je pro daný typ bazénu to nejlepší. Konkrétně jaký druh chemických produktů použijete. Chlor, kyslík nebo Brom?

  1. Chlor – Nejčastěji používaná řada v domácích podmínkách. Standard pro každého vlastníka bazénu. K dispozici jsou tablety, granule nebo tekuté přípravky. Ty Vám zajistí čistou, jasnou a průzračnou vodu vhodnou ke koupání.
  2. Kyslík – Jedná se o typ chemie bez chlóru. Ta je vhodná např.: tam, kde jsou malé děti. Využívá se aktivní kyslík a jeho podpora. Oxidační prvek (kyslík) je vhodný pro citlivé osoby, je šetrný a velmi účinný v otázce hubení mikroorganismů. Bazén nepřejímá žádný zápach.
  3. Brom – Typ úpravy vody, který není příliš rozšířen a užíván. Vhodné především do oteplené vody např. vířivek. Lepší stabilita účinku i při teplotě nad 30°C. Ošetřená voda je bez zápachu. V poslední době je však pomalu v užívání na vzestupu.

tobogany

Tyto přípravky na udržení dobré kvality vody však jdou ruku v ruce také s úpravou pH. Správné pH je důležité pro všechny úkony v otázce údržby vody v bazénu. Důležitý ukazatel kvality. Tester pH vám určí, zda je pH potřeba zvýšit či snížit.
Dále neopomeňme další bazénové příslušenství. Vločkovače, shlukovače, čističe či odpěňovače a plováky nebo dávkovače tablet. U nás najdete vše potřebné.