Musíte hlavně dobře vidět

Co je to platné, když jste zkušený řidič. Když jste se před jízdou dokonale vyspal a odpočinul. Když jste duševně připraven na několikahodinovou ostražitost a soustředěnost, kterou bezpečná noční jízda vyžaduje. Když nemáte v pořádku kvalitní osvětlení https://www.lightpark.cz/autozarovky/ svého vozidla, nemůžete se spolehnout na to, že Vaše jízda bude bezpečná.

černá kapota

Dobře vidět je základ!
Umíte si představit, že jedete noční krajinou a mžouráte do tmy, abyste předpokládal, např. lesní zvěř, kterou v polích, nebo v lesích můžete lehce potkat? Přebíhání lesní zvěře přes jinak klidnou silnici bývá, bohužel, běžné. A to nejen ve dne, ale hlavně za tmy. Ono ale nestačí jen předpokládat. Ono se musí také dokonale vidět. Jedině kvalitní autožárovky v předních světlometech dokážou včas upozornit na dvě svítící tečky v křovinách u silnice. Těmito tečkami bývají zpravidla oči srnek, které se chystají silnici přeběhnout. A pokud nemáte dokonalé světlo, můžete je tyto svítící tečky snadno přehlédnout, nebo je spatřit v momentě, kdy už může být pozdě.

Hloupé je, potkáte-li v noci divoké prase. To má oči, tak zvaně mrtvé. Nelesknou se, nesvítí. V takovou chvíli musíte jen zbystřit siluetu. Ale i to se dá s kvalitními autožárovkami zvládnout.

červená čára

Včas uvidíte, včas zareagujete.
Nemusí to být jen zvěř, která řidiče při noční jízdě může pěkně potrápit. Ale i noční chodec opozdilec, nebo neosvětlený cyklista. Ti svou nezodpovědností dokážou na silnicích udělat pěknou paseku! Ale Vy jste ten, který je v danou chvíli silnější. Na Vás se sveze vina. Právě proto je hlavní zásadou každého řidiče mít v pořádku hlavně osvětlení vozidla. A pokud jezdíte v noci často, potom je kvalitní autožárovka Vaší prioritou!

Jestliže budete mít osvětlení vozidla kvalitní a světlomety čisté, potom můžete naprosto zodpovědně opustit parkovací místo a vydat se bezpečně do cíle své noční cesty.