Kdy se vystěhovat, abychom se vyhnuli stresu

Jestliže vám končí nájemní smlouva a nemůžete se zrovna rozhodnout, ve který den se budete stěhovat, můžete si vybrat alespoň vhodný čas. Stěhovací firma se přizpůsobí vašim požadavkům, stává se, že někomu vyhovuje stěhování brzy ráno, někdo ale nemá ráno čas a vyhovuje mu večerní stěhování, nebo dokonce akce čistě noční. Vše záleží na domluvě mezi vámi a stěhovací firmou a samozřejmě je žádoucí dát přednost firmě, která je ochotná s vámi o tom diskutovat.

papírová krabice

Jde to i ve svátcích a víkendech – víkendy jsou nesmírně oblíbené a také bývají velmi brzy rezervované, ovšem není to tak výhodné, jak se zdá. Přikláníme se k tomu, že ideální termín, co se týče dnů v týdnu, je středa. A proč zrovna středa? Láme se pracovní týden, většina lidí se již těší na víkend a má jej před sebou a ty dva pracovní dny již zvládne „přežít“ lépe, než když je pondělí ráno a před nimi celý pětidenní pracovní maratón. Levné stěhování v Teplicích, realizované ve středu odpoledne, navíc nabízí brát si volno ve čtvrtek a v pátek a před vámi jsou celé čtyři dny na zabydlování a vybalování věcí z krabic. A právě vybalování je psychicky mnohem náročnější, než samotné stěhování.

papírový karton

Stěhováky neodradí nepříznivé počasí – kdo si může vybrat stěhování v určitou roční dobu, je jistě ve výhodě, neboť je mnohem snazší v pohodě přenášet věci, když je příjemné teplo, tak akorát, není ani vedro, ani mráz, nemusíte se neustále svlékat a oblékat do svetrů a rukavic, anebo utírat z čela pot. Optimální je třeba květen nebo září pro tyto práce, a samozřejmě slunečné počasí. Ale ani mráz, ani silný déšť nezastaví stěhovací firmu tak, jako nezastaví třeba pracovníky Integrovaného záchranného sboru, kteří rovněž nasazují své síly, aby nám pomohli. Nemějte tedy obavy, stěhováci vás nenechají na holičkách jenom proto, že by je „ofoukl vítr“, nebo že by museli mít na sobě plášť do deště.