Hrajeme si u bazénu

Chcete si pořídit na zahradu zapuštěný bazén a užívat jej hlavně pro příjemné osvěžení v horkých letních dnech? Proč ne, ale to není vše, co vám bazén nabídne. Je to báječné prostředí pro různé hry a aktivity s dětmi i s dospělými, které zlepšují náladu a pomáhají lépe zvládat současný náročný svět.

voda v bazénu

Potápění

Že se dá v bazénu potápět, není žádnou novinou, ale vy byste mohli potápění vylepšit o zábavné odlovování různých předmětů. Můžete si to ztížit tím, že bude nutné sbírat předměty ze dna pouze nohou bez pomoci rukou. Potápění v bazénu bude bavit hlavně děti, které mají rády podobně koncipované soutěžní úkoly.

Skoky do vody

Skákat do zahradního bazénu bazenygluc.cz lze pouze tehdy, je-li zapuštěný do země. Do nadzemní nádrže se dost dobře skákat nedá, snad pouze ze schůdků, ale to není příliš bezpečný způsob. Skákání do vody do zapuštěného bazénu si můžete vylepšit skoky v párech, skoky s rozběhem či s výskokem, ale chce to používat zdravý selský rozum, abyste se nezranili.

Skákání do vody báječně zlepšuje náladu, uvolňuje hormony štěstí endorfiny a pomáhá proti stresu a depresím. Není však nutné skákat přímo po hlavě ukázkové šipky, klidně si dopřejte styl, jaký vám maximálně vyhovuje, každý vám bude prospěšný.

hladina bazénu

Podvodní masáže

Podstatnou výhodou masáží pod vodou je to, že nepotřebujete žádný olej nebo emulzi. Budete pouze provádět příslušné pohyby na různých částech těla, které pod vodou dodají těmto technikám ještě více na atraktivitě. Každý z vás jistě ocení masáž horní části zad a krční páteře, vlasaté části hlavy, lýtek a chodidel. Zejména reflexní plošky na chodidlech vám tu umožní dokonalé uvolnění a relax. Masáže mají tu zvláštní moc, že dovedou sbližovat a utužovat přátelství, je to obdoba něžných doteků a ty také mnoha lidem v současné velmi uspěchané a hektické době schází.