Čím zastřešit posezení venku?


Venkovní posezení může mít celou řadu podob, ale ani jednomu by nemělo chybět kvalitní zastřešení. Nikdy přeci nemůžete vědět, kdy přijde déšť.

Čím zastřešit posezení venku?

S prvními jarními paprsky začíná mít většina lidí tendenci trávit více času venku, což je docela přirozené. A díky tomu vlastně vznikají i různá venkovní posezení. Má je kdejaká hospoda a v posledních letech rostou jako houby po dešti na soukromých zahradách u domků. Když si dá člověk záležet a má i docela dost financí, není to nic složitého. Ono to kupodivu ale jde i v případě menších investic. Je sice pravda, že pak je nutné trochu více kombinovat a vymýšlet, ale výsledek většinou stojí za to a není moc drahý.

Dřevěná pergola

Základem každého posezení jsou pochopitelně židle, respektive stůl. Jsou lidé, kteří si kupují rovnou nové zahradní sety, ale to není nutné. Mnohdy stačí trochou prohledat půdu a něco se vždycky najde. Sice pak takový nábytek nevypadá moc k světu, ale jeden dva nátěry to obvykle spraví. Mnohem problematičtější je sehnat levnou střechu.

Je sice pravdou, že nad posezením ani žádná střecha není potřeba, ale v takovém případě bude uživatele neustále terorizovat slunce a mnohdy i dešťové kapky. Minimálně první problém dokáže vyřešit slunečník, který je levný a některé modely dokonce dokáží zadržet i lehký letní deštík. Na nějaké průtrže mračen ale dělané nejsou. Alternativou by pak mohla být nějaká forma plachta, případně plátěný altán. V obou případech je potřeba použít kvalitní ukotvení, jinak s prvním větříkem odletí do širokých dálav.

Pergola na pobřeží

Levné a efektivní

Ideálním řešením může být pergola stavebnice Pergoly-trutnov. Nejedná se sice o nejlevnější řešení, ale vzhledem k tomu, že jde o prefabrikát, není to ani řešení příliš drahé. Jednodušší verze se dají pořídit za docela slušné peníze a svou práci rozhodně odvedou. Navíc vypadají i docela stylově, takže člověk získá nejen ochranu před sluncem a deštěm, ale zároveň nový dekorativní zahradní prvek. Kdo bude chtít šetřit za každou cenu, může se do stavby konstrukce pustit svépomoci. Není to zase tak složité.