Kompresor zajistí dostatek stlačeného vzduchu

Stlačený vzduch má opravdu široké využití, a proto je hojně využíván. Pro jeho dostatečné zajištění potřebujeme spolehlivý a dostatečně silný kompresor.

Kompresor zajistí dostatek stlačeného vzduchu

Široké využití

Stlačený vzduch má větší využití, než se může zdát, a proto toho také člověk využil ke svému prospěchu. Jedním z prvních zařízení, jež uměli vzduch stlačovat byli měchy. Těmi se dá foukat do ohně, aby byl plamen větší, protože kyslík podporuje hoření, a proto takové zařízení používají někteří kováři. Samozřejmě doba se posunula, protože zařízení, se kterým si spojíme stlačený vzduch je kompresor. Ten produkuje vzduch pod určitým tlakem, což se hodí na mnoha místech.

ukazatel tlaku

Tím klasickým je huštění pneumatik na požadovaný tlak. Dále se můžeme přesunout třeba k používání pneumatické nářadí, které je tiché a dosahuje dobrých parametrů, proto se také používají pneumatické pistole. Když se podíváme do lakovny, tak tam je stlačený vzduch nutností, protože nám hezky rozprašuje rovnoměrně barvu. Z těchto důvodů má nespočet firem takové zařízení, kdy v řadě případů jim pomáhá při každodenní práci.

Půjčovna mobilních kompresorů

Ve firmách se většinou používají klasické pístové nebo souborové kompresory, které se napojí do elektrické sítě a potom už pracují, kdy vytvoří dané množství vzduchu pod určitým tlakem. Ovšem mnohdy je potřeba kompresory používat i někde na staveništi, kde není přípojka k elektrické sítí, a naopak je tu náročné prostředí se spoustu prachu a také rozdílnými teplotami. Pro takové případy jsou mobilní kompresory, které se dají táhnout za autem kamkoliv potřebujeme.

pojizdný kompresor

Takové stoje samozřejmě něco stojí, protože mají slušný výkon a agregát na tuhá paliva je z kvalitního materiálu, aby skutečně vydržel. Půjčovna kompresorů tyto stoje má a zabývá se jejich půjčováním za dobré ceny, takže když byste zrovna jej zrovna potřebovali třeba na stavbu, tak se máte na koho obrátit. Tyto stoje jsou pravidelně servisovány, a proto se na ně můžete vždy spolehnout, kdy svou práci vždy odvedou bez jediného zádrhelu.