Vypočítejte si, jestli máte nadváhu

Trápení s vlastní váhou v některých případech nemá konce. Mnoho žen neustále zkouší různé diety, které ale často nefungují nebo nejsou tak spolehlivé, jak si myslíme. To je pokaždé rána pro naše tělo, ale i pro naši mysl, pro nás samotné. Pokud se nepodaří shodit přebytečné kilogramy, tak se akorát trápíme a nevíme, co máme dělat. V některých případech úplně na všechny diety rezignujeme. V jiných to zkoušíme pořád dokola a dokola, ale často bez nějakého viditelnějšího výsledku.

ovoce jídlo

Chcete to konečně změnit? Toužíte po tom, abyste se dostali na nižší váhu? Myslíte si, že jste obézní nebo máte jenom malou nadváhu? Kolik kilo máme vlastně hubnout? Jak na tom jsme?

Abychom si odpověděli alespoň na nějaké tyto základní otázky, tak musíme zjistit, kolik vlastně máme kilogramů navíc a jak moc bychom měli hubnout. Třeba jste v normě a ani o tom netušíte, nebo máte jenom malou nadváhu. Obezita je nejhorší z těchto případů a značí, že bychom opravdu měli hubnout. Jde už o vážnější případy. V některých hraje roli i naše zdraví a proto bychom měli začít postupně snižovat tělesnou hmotnost, zatěžujeme totiž více klouby, kosti, ale i srdce, všechny orgány a tak podobně. Neříká se nadarmo, že všechno se vším souvisí a v našem těle to platí dvojnásob.

žena vaří

Jak si vypočítáme BMI? Pomocí jednoduché kalkulačky. Jaký bude Váš výsledek BMI?

To Vám prozradí BMI kalkulačka Bmikalkulacka.cz.

Výsledkem bude číslo. Toto číslo porovnáme s tabulkou. Tam zjistíte, podle svého vlastního výsledku, jak si stojíte. Výsledek je vždy pouze orientační. Logicky musíte přihlédnout také k tomu, jak vlastně vypadáte, tedy k tělesným dispozicím. V některých případech totiž může i kalkulačka klamat. Zejména pokud jste například muž a máte hodně svalové hmoty. Ta je těžší než tuky, proto by výsledek mohl ukazovat například nadváhu, i když jste v podstatě na ideální váze.