Semena na klíčky jako součást zdravého životního stylu

Zájemci o zdravý životní styl se často v začátcích vrhají do tohoto procesu bezhlavě a nedomýšlí důsledky svého jednání. Především si připomeňme důležité pravidlo, že každý začátek vyžaduje pozvolný rozjezd, a náš organismus musí přechodovou fázi zvládnout tak, aby nedošlo k šoku. Zkrátka, kdo celý život holdoval vepřovému bůčku a vychlazené plzeňské dvanáctce, nemůže ze dne na den přejít na fazolové polévky a pomazánky z cizrny. Výjimkou jsou pouze onkologičtí pacienti, kterým ubíhá drahocenný čas, a kde je překyselení velmi výrazné.

řeřicha setá

S množstvím to nepřehánějte

Jednotlivé prvky zdravé výživy tedy zařazujeme postupně, tím si také tělo začne vytvářet potřebné enzymy pro trávení a získávat z nich živiny. Enzymatickou aktivitu můžeme významně podpořit i semeny na klíčky, která jsou lépe stravitelná a doslova nabitá vitamíny a minerály.

zdravý salát

Nepřehánějte to ovšem ani s množstvím klíčků, těch postačí v průběhu dne sníst pouze jednu celou polévkovou lžíci. Přechodovou fázi může provázet i očistný proces ve formě průjmu, vyrážky, tmavší moči a lehké nevolnosti. V takovém případě nepodceňujte pitný režim.

Proč do stravy zařadit právě klíčky

Každá rostlinka, která je na počátku svého vývoje, ze semene odebírá živiny a vkládá je do svého nově vznikajícího těla. Jde tedy o koncentrovaný zdroj, jemuž se stěží může něco jiného rovnat.

zelená strava

Co vám tedy naklíčená semínka zlepší a na co se můžete připravit?

  • Trávicí proces a využití cenných látek z potravy.
  • Regenerační a omlazující účinek.
  • Ochranu a podporu činnosti všech vnitřních orgánů včetně srdce a mozku.
  • Průnik živin i do periferních částí těla a zlepšení stavu pokožky, nehtů, zubů a vlasů.
  • Eliminaci škodlivého cholesterolu.
  • Proces snižování nadváhy a udržování optimální tělesné hmotnosti snížením množství tělesného tuku a naopak podporou při budování svalové hmoty.
  • Lepší spánek a psychickou pohodu, zmírnění stresu a dopadu civilizačních faktorů.