Jak na svůdný pohled?

Oči a pohled člověka jsou věci, kterých si na druhých lidech všímáme mezi prvními. Dobře zvolený oční make up může vaše oči úžasně podtrhnout. Jak tedy vytvořit neodolatelný sexy pohled? S našimi tipy to jistě hravě zvládnete!

Správně zvolené oční stíny

Vhodná barva očních stínů, jež barvu vašich očí nádherně vyzdvihne, je naprostý základ. Pokud máte zelené oči, sáhněte po teplejších odstínech hnědé. Nádherně bude rovněž vypadat líčení v bronzových či fialových tónech.

dlouhé řasy

Jestliže jsou vaše oči barvy modré, pak můžete rovněž zvolit některý z odstínů hnědé. S modrou barvou očí nádherně koresponduje studená hnědá či zlatá. K hnědým očí bude krásně ladit lehce narůžovělé líčení.

Husté řasy

Téměř žádné oční líčení se neobejde bez hustých a dlouhých řas, jež oko rámují. V dnešní době je na trhu spoustu řasenek, takže i vy si jistě vyberete takovou, která bude vyhovovat všem vašim požadavkům. Jestliže máte citlivé oči, zvolte přírodní řasenku, která je velice šetrná a vaše oči nebude dráždit. Předejte tak slzení očí a následnému rozmazání make upu. Tato řasenka vaše řasy zároveň krásně zahustí, dodá jim objem a prodlouží je.

Dramatická či jemná linka?

Linky mohou vaše líčení skvěle dotvořit a opticky oči zvětšit. Stejně tak mohou celkový dojem naprosto pokazit. Jestliže s líčením teprve začínáte, vyzkoušejte si linku několikrát “na nečisto”, jelikož trefit správný tvar, který bude lichotit tvaru vašeho oka, může být velice těžké. Pro začátek je lepší vyzkoušet pouze jemné linky, která nádherně zvýrazní linii vašich řas.

výrazné oči

Pro večerní líčení můžete zvolit výrazné dramatické linky, které jsou stále v kurzu. Pokud si nejste jistá správným tvarem, zkuste linku nejprve nakreslit očním stínem a ten následně jen obtáhněte. Dbejte na to, aby linka nevedla příliš dolů nebo do strany, protože v takovém případě budou vypadat vaše oči unaveně a celkový vzhled nebude vůbec vypadat dobře.