Horní Falcko na kolech

Horní Falcko leží na česko-bavorském pomezí. Ve kterém v minulosti byly v pohoří Hornofalckého lesa ukryty železnice. V dnešní době už ale po nich vlaky nejezdí, takže byly zrušeny. A přeměněny na cyklostezky, které své návštěvníky provedou kouzelnou krajinou. Nevšední zážitky tu může sdílet celá rodina, protože vzhledem k dobře sjízdnému povrchu, i těch bez asfaltu, umožní pohodovou jízdu i menším dětem. Klidná krajina, vedoucí přes bývalé železniční mosty, bavorskými vesničkami, historickými památkami v okolí zachovalých hradů. Dříve využívaná nádraží byly přebudována na útulné hospůdky, nabízejícími občerstvení a místní speciality.

Na kolech krajinou

Ve kterých si všichni cyklisté rádi odpočinou. Celá oblast, ve které se rozhodnete strávit svoji cyklodovolenou, sousedí z naší republikou. A tak i doprava na místo ubytování nebude pro celou rodinu s dětmi příliš náročná. V hotelech, které zajišťují nejen pohodlné ubytování, ale i stravování. Nejčastěji formou švédských stolů. V mnoha ubytovacích zařízeních bývají k dispozici i vnitřní bazény, ve kterých se mohou všichni cyklisté po celodenním výletu nejen okoupat, ale i zrelaxovat.

Cyklostezka

Mezi nejznámější cíle, které si určitě na své cyklodovolené v Horním Falcku nenechejte ujít, je návštěva historických měst Weiden, Nabburg a Neustad. Míst, na která vás cyklostezky přímo dovedou. A u umožní tak seznámení se zajímavou historií tohoto kraje. Což ocení i vaše děti v hodinách dějepisu. Dalším nezapomenutelným zážitkem je návštěva malebného města Regensburgu. Jehož dominantou, která je viditelná už zdálky, je impozantní gotická katedrála. A dochovány ve velké míře jsou i středověké domy. Do některých z nich budete moci nahlédnout. Dětmi oblíbený výlet na kolech po zrušené železnici vede Bavorským lesem až k Dunaji. Na jedné z tras je možné navštívit Aquapark. Což přivítá celá rodina. Jsou v něm tobogány a další zábavná zařízení.  A pro všechny, kteří si budou chtít dopřát masáž, mohou využít služeb místních odborníků. A zakončit jí perličkovou koupelí.