Strádajícím podnikatelům

Když se někomu nedaří v podnikání krátkodobě, dá se to vydržet. Protože není každý den posvícení, jak se říká. A až přejdou těžké chvíle, je tu zjevná naděje, že bude zase líp.
Ovšem když se dotyčnému nedaří déle, to už je jiná. Protože z podnikání takový člověk žije a na dluh se věčně žít nedá, protože jsou výdaje, které je třeba platit bez ohledu na to, kolik je hotovosti ve firemní kase. Zaměstnanci chtějí výplaty, stát daně, zdravotní pojišťovny a další instituce si také ukrajují bez ohledu na cokoliv, je třeba platit dodavatelům a kdo ví, komu ještě.

české mince

A aby člověk takové chvíle přežil, musí si nejednou potřebné prostředky půjčit.
A i když se někomu daří, nejednou si musí půjčit též. Protože podnik potřebuje modernizaci, potřebuje investice, aby obstál v konkurenci.
Když se takovému soukromníkovi daří, může si půjčit od kdekoho. A také tak činí. Jenže když se mu nevede nijak valně, to je jiná. V takové chvíli aby byl nakonec rád, že existuje alespoň americká nebankovní hypotéka, což je často ten jediný produkt, který za žádných okolností nezklame.
Proč?

Jednoduše proto, že jde o půjčku od nebankovního sektoru, který je v mnoha ohledech daleko pružnější, přizpůsobivější a ochotnější vyhovět i žadatelům, kteří se věru nemohou chlubit svým daňovým přiznáním a nejednou i záznamem v registrech dlužníků.

finance

Právě u této hypotéky může uspět i ten, kdo zažívá vskutku krušné časy. A to proto, že se mu prostředky poskytují proti garanci nemovitostí, a to do sedmdesáti procent její odhadní ceny. A v takové chvíli nehrají finanční poměry takového žadatele nebo jeho důvěryhodnost zase až tak důležitou úlohu. Stačí mu požádat o půjčku a přesvědčit, že je schopen splácet alespoň únosné minimum, a na splátkách už se vždycky nějak dá dohodnout. Což v bankách možné není.
A proto si soukromí podnikatelé nemusí zoufat. Protože přinejmenším v podobě této formy pomoci nezůstanou nikdy na suchu. To je jisté.