Proč poslouchat podcasty

Člověk cestuje velice často. Ať už se jedná o cestu do školy, o cestu do práce, cestu autobusem nebo autem, neustále se to děje. Mnoho lidí preferuje poslech písniček, které vám umožní se ponořit do jiného světa mimo autobus, někteří se snaží dospat probděnou noc a pár jednotlivců se rozhodne číst knížku. Je tu ovšem jeden koncept, který se rozmohl teprve před nedávnem, ačkoliv existuje déle. Podcasty jsou nahrávky debat, různých diskusí a výkladů, které většinou předávají nějaké informace. Není to však nutností, předávané informace nemusí být nutně příliš hodnotné. Avšak některé podcasty opravdu stojí za to poslouchat. Proč?

sluchátka Unitra

            Místo poslouchání debaty dalších cestujících můžete svou mysl odměnit něčím intelektuálnějším. Některé informace dětí cestujících do školy ani vědět nepotřebujeme. Sluchátka taktéž značí pro ostatní varování, že vás v tuto chvíli otravovat svými problémy nemají. Některé postarší dámy si sice pár vět neodpustí, ale ty neobtěžuje, že jim nevěnujete žádnou pozornost.
dívka se sluchátky

            Můžete se intelektuálně obohatit. Ať už z oblasti historie, politiky, nebo psychologie. Témat je mnoho a vy se tak můžete rozvíjet i v oblasti, která vám tolik blízká není. Avšak po vybraných podcastech již bude.

            Nemusíte se nijak namáhat, stačí jen poslouchat, stejně jako písničky. A pokud nebudete příliš vnímat slova, některé hlasy jsou příjemné natolik, že vám pomohou usnout. Nebo vaši mysl může naopak nastartovat dané téma, jelikož se začnete opravdu soustředit, tudíž ranní neschopnost rázem zmizí.

            Malé plus bychom mohli přidat i trénování jazyka. Anglických podcastů je snad i mnohem více, než českých, proto je můžete využít k vytrénování poslechu jazyka.
stojan s mirofonem

            Ať už vám přijde jakýkoliv z nich zajímavý, rozhodně se do nich nebojte s chutí pustit. Mezi ty známé patří například Radio Wave, který se věnuje hlavně psychologii, nebo například Proti Proudu, který vytváří rozhovory s českými osobnostmi.