Houpání děti zbožňují

Miminka i starší děti se velmi rádi hloupou, protože tyto pohyby jsou podobné jako v maminčiným bříšku. Rozhodně jim udělá radost dětská houpačka.

Houpání děti zbožňují

Specifický pohyb

Už malá miminka houpe a kolíbeme v rukou, přičemž později tento pohyb zastává kočárek. Tento houpavý pohyby zná snad každý rodič, protože děti jej mají opravdu velmi rádi. Abychom zjistili, proč tomu tak je, tak se musíme přesunout do doby ještě před tím, než se dítě narodí. Je to tím, že během toho, jak se potomek vyvíjí v děloze, tak zažívá natřásavé pohyby, které jej zklidňují. Proto se nám hodí, když třeba dítě brečí, tak jej právě v kočárku či náruči můžeme uklidnit a mnohdy za chvíli přestane řvát a bude zase spokojené.

dítě na houpaččce

Kromě pocitu při houpání zároveň lidské tělo vnímá tyto pohyby díky části mozku, která pozná, v jaké poloze se nacházíme. To všechno věděli už naši předci a viděli, jak se dětem terno pohyb líbí, a proto stavěli ze dřeva kolébky, jež se hýbali z boku na bok. Dnes už se takový výrobek moc nevidí, protože moderní kočárky mají dobrý systém odpružení, a proto umožňují plynulý natřásavý pohyb.

Houpačka do bytu

Tento pohyb si užívají ti nejmenší i v mnohem pozdějším věku, a proto snad na každém hřišti nalezneme houpačku. Může se jednat o klasickou zavěšenou na řetězu, nebo zařízení pro dva, kdy je každé dítě na své straně a odrážením se pohybují nahoru a dolu. Snad každý z nás si z dětství pamatuje, jak na takové nějaké houpačce dováděl. Hřiště není jediné místo, kde můžou Vaše děti odvádět, protože pokud máme zahradu, tak jim na ni můžeme tohle zařízení pořídit.

závsná houpačka

Samozřejmě ne každý má tuto možnost, a proto se prodávají dětské houpačky do bytu Chytraliska.cz, kterou může využít naprosto každý. Velkou výhodou je možnost pověsit ji do interiéru, takže se na ni Váš potomek bude moci houpat i vevnitř, a to zcela bezpečně. Produktů je hned několik, přičemž mají rozdílnou hmotnost a velikosti, podle čehož se určuje pro jak velké dítě je produkt určený. Na tomto e-shopu se prodávají pouze výrobky z kvalitních materiálů.